Media

Regionalne Spotkanie Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi.

18.03.2019

regionalne_spotkanie_polskiego_towarzystwa_otolaryngologow_chirurgow_wroclaw23.02.19.jpg

regionalne_spotkanie_polskiego_towarzystwa_otolaryngologow_chirurgow_wroclaw23.02.19.jpg

23 lutego 2019 r. przy wsparciu Alpen Pharma AG w centrum konferencyjnym Wrocławskiego Parku Przemysłowego odbyło się Regionalne Spotkanie Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi. W konferencji wzięło udział około 100 otolaryngologów.

 

Podczas konferencji zostały omówione nowe perspektywy leczenia ostrego i przewlekłego zapalenia zatok. Uczestnicy podzielili się swoimi doświadczeniami w stosowaniu Cevitt tabletek do ssania i Apicold Propo spray do nosa o właściwościach antybakteryjnych.

 

Cevitt ma szeroki zakres wskazań. Zapewnia wyjątkową osłonę gardła dzięki zawartości kwasu hialuronowego. Przynosi ulgę podrażnionej śluzówce gardła przez czynniki egzogenne i endogenne, zmniejsza dyskomfort w gardle w takich przypadkach jak: kaszel palacza, refluks, wysuszona śluzówka gardła z powodu przebywania w pomieszczeniach klimatyzowanych, zawodowe używanie głosu jako narzędzia pracy (nauczyciele, wykładowcy, lekarze, piosenkarze).

 

Omówiono także nowe perspektywy w stosowaniu aerozolu do nosa Apicold Propo w przypadkach ostrego i przewlekłego zapalenia zatok.