Media

VII Krajowa Konferencja Pediatryczna „Pediatria w poszukiwaniu dróg dalszego rozwoju”.

19.03.2019

vii_krajowa_konferencja_pediatryczna_-_pediatria_w_poszukiwaniu_drog_dalszego_rozwoju.jpg

vii_krajowa_konferencja_pediatryczna_-_pediatria_w_poszukiwaniu_drog_dalszego_rozwoju.jpg

    W dniach 8-9 marca 2019 r. w Lublinie przy wsparciu Alpen Pharma AG odbyła się VII Krajowa Konferencja Pediatryczna „Pediatria w poszukiwaniu dróg dalszego rozwoju”.W sali konferencyjnej Hotelu Victoria zebrało się około 300 lekarzy.

     Podczas konferencji omówiono nowe perspektywy leczenia ostrego i przewlekłego zapalenia zatok przy użyciu sprayu do nosa Apicold Propo o działaniu przeciwbakteryjnym.

    Przedstawiono także raport dotyczący leczenia przewlekłego zapalenia oskrzeli z nieproduktywnym kaszlem. W tym badaniu zaprezentowano  doświadczenie stosowania syropu Apicold w przewlekłym zapaleniu oskrzeli. Na szczególną uwagę zasługuje dodatkowe działanie przeciwwirusowe syropu Apicold dzięki zawartości polifenoli, w tym flawonoidu galangina.

    Kolejnym produktem, który został zaprezentowany podczas konferencji, był Alpikol. Jest to produkt pierwszej pomocy do stosowania w trakcie wirusowego zakażenia górnych dróg oddechowych. Wspomaga on działanie naturalnej odpowiedzi immunologicznej organizmu i przyspiesza proces powrotu do zdrowia.

    Ze względu na częsta stosowanie antybiotyków w leczeniu bakteryjnych chorób górnych dróg oddechowych zaleca się stosowanie równolegle Active Flora Baby. Zawiera szczep LGG, najbardziej przebadane i bezpieczne pałeczki kwasu mlekowego, odpowiednie nawet dla wcześniaków.